Prof. Dr. Ozan BOZKURT

İlköğretim ve lise eğitimini Mersin Özel Türkmen Lisesi’nde tamamlayan Ozan Bozkurt 2003 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘nden mezun olmuştur.

Dr. Ozan Bozkurt 2003-2009 yılları arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde Üroloji Uzmanlık Eğitimini tamamlamıştır.

2008 yılında Türk Üroloji Yeterlilik Kurulu (TÜYK) sertifikası ve 2011 yılında Polonya Varşova’da gerçekleştirilen sözlü sınav sonrası Fellow of European Board of Urology (FEBU) diploması almıştır.

2022 yılında Üroloji Profesörü ünvanı alan Dr. Ozan Bozkurt 2013 yılından itibaren Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ocak-Mart 2017 tarihleri arasında 3 ay süre ile Almanya/Hamburg Universitatsklinikum Hamburg- Eppendorf Üroloji Kliniği’nde Prof. Dr. Margit Fisch süpervizörlüğünde Rekonstrüktif Üroloji ve Üroonkolojik Cerrahi ve yine bu dönemde prostat kanseri tedavisi konusunda önemli bir merkez olarak kabul edilen Martini Klinik’te çalışmalarda bulunmuştur.

Özel ilgi alanları ” Üretra cerrahisi ve üretroplasti ” ; ” Ürolojik kanserler (prostat, böbrek, mesane ve testis kanserleri) ” ; ” Üroonkolojik cerrahi ” ve ” Endoürolojik ” cerrahi ’dir.

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Ozan Bozkurt iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.